preloder

Poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych

Szpital św. Wincentego a Paulo

Poradnia

1 października 2019 r. w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni uruchomiona zostanie Poradnia Stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych. To trzecie takie, po Gdańsku i Słupsku, miejsce w województwie pomorskim, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy regionu.

Bezpłatne świadczenia zdrowotne z zakresu lecznictwa stomatologicznego realizowane będą w trybie ambulatoryjnym z zakresu świadczeń stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym dla dzieci i dorosłych z orzeczeniem o niepełnosprawności, posiadających wskazania do tego typu leczenia.

Świadczenia ogólnostomatologiczne w znieczuleniu ogólnym przysługują:

• dzieciom i młodzieży do 16 roku życia – z orzeczeniem  o niepełnosprawności,
  • osobom pomiędzy 16 a 18 rokiem życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym,
  • osobom powyżej 18 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym, jeżeli wynika to ze wskazań medycznych.

Zapisy i rejestracja pacjentów już się rozpoczęła. Rejestracji dokonywać można osobiście w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni (Planowa Izba Przyjęć) – wejście od Placu Kaszubskiego lub telefonicznie (58) 726 08 60.

Zespół stomatologów pod kierownictwem dr nauk medycznych Marcina Niekry, specjalisty chirurgii szczękowo – twarzowej.

Rejestracja telefoniczna:

Rejestracja osobista:

Szpital Św. Wincentego a Paulo w Gdyni, ul. Wójta Radtkego 1, 81-348 Gdynia, parter budynku zabytkowego A (wejście od strony Placu Kaszubskiego)