loader image

Wolontariat

Nasze szpitale współpracują z wolontariuszami od kilku lat. Jednym ze sposobów rekrutacji są spotkania informacyjne dla zainteresowanych grup, na których mamy okazję przybliżyć działalność Szpitala, omówić cel projektu oraz obszary, w jakich wolontariusz może nas wesprzeć. To również dobra sposobność, by ukazać obopólne korzyści ze współpracy, odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości. Kontynuacją tych spotkań jest kolejne – o charakterze organizacyjnym – dla osób, które potwierdzą swoje zaangażowanie. Podczas spotkania organizacyjnego kandydaci na wolontariuszy zapoznają się z misją Szpitala, strukturą organizacyjną, zasadami współpracy oraz uczestniczą w szkoleniu BHP.

Z każdym wolontariuszem jest przeprowadzana indywidualna rozmowa, podczas której omawiane są kwestie motywacji do podjęcia ochotniczej i bezpłatnej pracy oraz wzajemne oczekiwania i potrzeby.

Wolontariusz podejmujący współpracę z naszym Szpitalem podpisuje porozumienie, w którym określony jest obszar realizacji wolontariatu, zakres obowiązków oraz czas świadczenia pomocy

Wolontariat w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie

Obecnie współpracuje z nami 35 Wolontariuszy. Większość z nich to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Towarzyszą Pacjentom oraz są Ich opiekunami w Oddziałach Neurologii, Pediatrii, Chirurgii Dziecięcej, Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.
Służą również pomocą w ramach wolontariatu akcyjnego podczas uroczystości organizowanych m.in. z okazji Dnia Seniora czy świąt Bożego Narodzenia.

Koordynator wolontariatu w szpitalu w Wejherowie jest dostępny w każdy piątek, w godz. 12-16 (kontakt: e-mail: astankiewicz@szpitalepomorskie.eu; tel. 727 407 999)

 

Wolontariat w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Wolontariusze towarzyszą pacjentom na oddziałach: Chirurgii Dziecięcej, Pediatrii oraz Onkologii. Służą również pomocą w ramach wolontariatu akcyjnego podczas organizowanych wydarzeń.

Współpracujemy z drużyną Futbolu Amerykańskiego Seahawks Gdynia, która aktywnie uczestniczy w naszych wydarzeniach, np. Dniu Dziecka.

Więcej informacji o bieżącej pracy wolontariuszy: Wolontariat prezentacja

Osoby chętne do współpracy zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem Wolontariatu – e-mail: bgoralska@szpitalepomorskie.eu

ZMIEŃ ROZMIAR CZCIONKI
KONTRAST