loader image

Wolontariat

POSZUKUJEMY DO „SZPITALI POMORSKICH” WOLONTARIUSZY

Oferujemy pełne zabezpieczenie w środki ochrony osobistej.

Wszelkie zapytania oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres mail:

komwew@szpitalepomorskie.eu

Nasze szpitale współpracują z wolontariuszami od kilku lat. Jednym ze sposobów rekrutacji są spotkania informacyjne dla zainteresowanych grup, na których mamy okazję przybliżyć działalność Szpitala, omówić cel projektu oraz obszary, w jakich wolontariusz może nas wesprzeć. To również dobra sposobność, by ukazać obopólne korzyści ze współpracy, odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości. Kontynuacją tych spotkań jest kolejne – o charakterze organizacyjnym – dla osób, które potwierdzą swoje zaangażowanie. Podczas spotkania organizacyjnego kandydaci na wolontariuszy zapoznają się z misją Szpitala, strukturą organizacyjną, zasadami współpracy oraz uczestniczą w szkoleniu BHP.

Z każdym wolontariuszem jest przeprowadzana indywidualna rozmowa, podczas której omawiane są kwestie motywacji do podjęcia ochotniczej i bezpłatnej pracy oraz wzajemne oczekiwania i potrzeby.

Wolontariusz podejmujący współpracę z naszym Szpitalem podpisuje porozumienie, w którym określony jest obszar realizacji wolontariatu, zakres obowiązków oraz czas świadczenia pomocy

Wolontariat w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie

Obecnie współpracuje z nami 35 Wolontariuszy. Większość z nich to uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Towarzyszą Pacjentom oraz są Ich opiekunami w Oddziałach Neurologii, Pediatrii, Chirurgii Dziecięcej, Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.
Służą również pomocą w ramach wolontariatu akcyjnego podczas uroczystości organizowanych m.in. z okazji Dnia Seniora czy świąt Bożego Narodzenia.

kontakt: komwew@szpitalepomorskie.eu

 

Wolontariat w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Wolontariusze towarzyszą pacjentom na różnych oddziałach szpitala. Służą również pomocą w ramach wolontariatu akcyjnego podczas organizowanych wydarzeń.

Więcej informacji o bieżącej pracy wolontariuszy:
Wolontariat prezentacja
Wolontariat szpitalny 2020-2022 AKT

 

ARCHIWUM:

Wolontariat Gala 2019
Wolontariat szpitalny 2020-2022