loader image

Mikołajki w szpitalach z Radiem Gdańsk

Mikołajki w szpitalach z Radiem Gdańsk. 6 grudnia świąteczny spektakl pod Szpitalem Morskim w Gdyni Redłowie

Radio Gdańsk już od ponad 20 lat organizuje akcję “Mikołajki w szpitalach”. Nie inaczej było w tym roku. Pandemia uniemożliwiła odwiedziny dzieci na oddziałach szpitalnych, dlatego w tym roku gdańska rozgłośnia przygotowała specjalny program artystyczny.

170 paczek od firm dla pomorskich szpitali

Do akcji Radia Gdańsk przyłączyło się 9 firm, które przekazały prezenty dla chorych dzieci z pomorskich szpitali. Są to: Winning Moves Polska, Deweloper AM Projekt, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, SMT Shipping, Pomorskie Centrum Hurtowe RENK,  Coca Cola Trójmiasto, Firma Trefl, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i sieć sklepów JYSK. Paczki trafiły już do szpitali: UCK -Onkologia Dziecięca, Szpitala Zakaźnego w Gdańsku, Szpitala w Słupsku a także Szpitala Morskiego w Gdyni Redłowie.

Spektakl dla małych pacjentów

6 grudnia pod szpitalem Morskim w Gdyni stanał wóz satelitarny Radia Gdańsk. Mali pacjenci mogli obejrzeć wyjątkowy świąteczny spektakl. Wystąpili: Gdański Archipelag Kultury – Teatr GAK i Teatr Pinezka, Studium Wokalno – Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, oraz Strażacy Państwowej Straży Pożarnej Województwa Pomorskiego. Nie zabrakło również Św. Mikołaja. Relacji z Mikołajek z Radiem Gdańsk można było słuchać w niedzielę między 10:00 a 12:00 w specjalnej odsłonie audycji Radio Trendy.

Adam Chmielecki Prezes Zarządu Radia Gdańsk:

„Radio Gdańsk od wielu lat organizuje akcje mikołajkową dla dzieci i w tym roku nie mogło być inaczej. Pomimo trudnej sytuacji pandemii, w jakiej się znajdujemy, nie mogliśmy zapomnieć o najmłodszych podopiecznych pomorskich szpitali. Chcemy w ten sposób umilić im ten przedświąteczny czas, który spędzają z dala od rodziców. Zaangażowaliśmy wiele pomorskich firm i instytucji by razem zrobić coś dobrego. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas. Mamy nadzieję, że uda nam się wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów.