loader image

Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży

Szpital św. Wincentego a Paulo

Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży to miejsce, w którym opieką zostaną otoczone dzieci i młodzież szkolna oraz młodzież do 18 lat lub w przypadku osoby uczącej się do ukończenia 21. roku życia. Młodych pacjentów wymagających wsparcia psychologicznego przyjmują:

  • psychologowie,
  • psychoterapeuci
  • terapeuci środowiskowi   

Podłożem chorób psychicznych jest m.in. stres, tempo życia, presja społeczna i zaburzenia relacji międzyludzkich. Niestety te wszystkie doświadczenia dotyczą również zaburzeń u dzieci i młodzieży. Dlatego mając na uwadze dobro i zdrowie najmłodszych mieszkańców Pomorza, zdecydowaliśmy o powstaniu miejsca – które będzie stanowiło „bezpieczną przystań” dla młodych osób w walce z tym nierównym przeciwnikiem.

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży to miejsce, w którym łatwiej będzie młodym ludziom skontaktować się z psychologiem. Obecne poradnie zdrowia psychicznego mają zazwyczaj bardzo długi czas oczekiwania na terapię, nawet do dwóch lat. W przypadku dzieci, dwa lata czy nawet rok, to jest zdecydowanie za długo. W związku z bardzo niepokojącymi statystykami, według których rośnie ilość samobójstw dzieci w Polsce i także obniża się wiek, kiedy są one podejmowane, należy jak najwięcej poświęcić uwagi zwiększaniu skuteczności specjalistycznej pomocy.

Łatwość i dostępność w odnajdowaniu odpowiednich środków zaradczych, takich jak pomoc środowiskowa, terapia rodzinna czy też indywidualna, miejmy nadzieję będzie coraz bardziej możliwa. Chcielibyśmy, aby dzieci mogły razem z rodzicami czuć się w naszej poradni mile przyjęte, wysłuchane i zrozumiane, a młodzież mogła zyskać wsparcie zarówno w skutkach emocjonalnych pandemii, jak też w innych indywidualnych problemach.

W ramach działalności Poradni zatrudnieni są specjaliści, którzy w ramach swoich zadań realizują m.in. porady psychologiczno-diagnostyczne, sesje: psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, grupowej, wsparcia psychospołecznego. W sytuacjach tego wymagających będą mogły odbywać się również wizyty i porady domowe lub środowiskowe.

Do poradni nie wymagane jest skierowanie.

Ze względu na bardzo dużą ilość pacjentów czas oczekiwania na 1. wizytę od momentu zgłoszenia wynosi około 2 miesiące.

Zespół

Koordynator Poradni: psychoterapeuta Agata Barczak.

Kontakt

Szpital św. Wincentego a Paulo, ul. Wójta Radtkego 1 (wejście od Placu Kaszubskiego)

Poradnia czynna od poniedziałku do piątku.

Rejestracja do Poradni Psychologicznej:

tel: (58) 72 60 026